Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
VSAT Valdymo komiteto posėdžio aktualijos
2021-07-23

Šią savaitę įvyko Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Valdymo komiteto posėdis, kuriame dalyvavo ir Lietuvos pasienio pareigūnų profesinės sąjungos (LPPPS) pirmininkas Jevgenijus Amelinas bei Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) pirmininkas Vladimir Banel. 

 

Lietuvoje paskelbus ekstremalią padėtį dėl masinio užsieniečio antplūdžio, VSAT liepos viduryje priėmė sprendimus, susijusius su galimybe, esant būtinybei, kuo greičiau mobilizuoti sienos apsaugos pareigūnus. Buvo nutarta nebesiųsti Lietuvos pareigūnų į Frontex misijas (o išsiųstus atšaukti), ekstremalios situacijos laikotarpiu neskirti pareigūnams darbo laiko savarankiškam sportui (dėl to šiais metais neplanuojamas gebėjimų patikrinimas), nuo šių metų liepos 12 d. neišleisti visų valstybės tarnautojų ir darbuotojų kasmetinių atostogų, o atostogaujančius atšaukti nuo liepos 19 d. Tiesa, buvo palikta išlyga, jog atsižvelgus į svarbias individualias priežastis atostogos pareigūnams galės bus suteiktos, o dėl atšaukimo iš atostogų patirta žala bus kompensuojama VSAT vado įsakymu patvirtinta tvarka. Ekstremalios situacijos laikotarpiu taip pat ribojamos profesinių sąjungų narių 2 dienų papildomų atostogų ir 5 dienų sveikatos gerinimo garantijos - jomis bus galima pasinaudoti ne anksčiau kaip šių metų spalio mėnesį. Taip pat buvo nutarta, jog tėvystės atostogų, kaip ir tėvadienių, pareigūnai bus išleidžiami.

 

Valdymo komiteto posėdyje buvo diskutuojama kokios yra svarbios priežastys, dėl kurių pareigūnai galės išleisti atostogų (pavyzdžiui, savo vestuvės, nėra su kuo palikti savo mažamečių vaikų, turi iki liepos 13 d. apmokėtus (arba su apmokėtu avansiniu įnašu) kelionės bilietus. Tiesa, buvo sutarta, kad kiekviena iš paminėtų priežasčių bus nagrinėjama individualiai, atsižvelgiant į pareigūno šeimyninę padėtį, galimos žalos dydį, darbo vietą ir pan. 

 

Valdymo komiteto posėdyje buvo priimti šie svarbiausi sprendimai:

 

1. Sutarta, jog šiuo laikotarpiu nebus ribojamos tokios pareigūnų garantijos kaip vykimas į teisėsaugos ar gydymo institucijas, laikas profsąjunginei veiklai.

 

2. Ekstremalios situacijos laikotarpiu nebus ribojamas atostogų suteikimas laidotuvėms, vestuvėms, mokymams ir pan.

 

3. Kitos rūšies atostogos, gautos kaip paskatinimas, šiuo laikotarpiu nebus suteikiamos, bet jų galiojimo laikotarpis bus pratęstas.

 

4. 2 papildomas atostogų ir 5 sveikatos gerinimui skirtas dienas profesinių sąjungų nariams planuojama suteikti spalio-lapkričio mėn. Jei situacija to padaryti neleis, bus ieškoma galimybių šias garantijas perkelti į 2022 metus.

 

5. Pareigūnai nebus verčiami skiepytis, o dabar VSAT vykdomos apklausos duomenys bus naudojami tik statistiniais tikslais. Priverstinės priemonės bus naudojamos, tik jei tokie sprendimai bus priimti visos šalies mastu.

 

6. Priminti pareigūnams, kad siekiant neatskleisti asmens duomenų, įkeliant papildomus dokumentus, kuriuose yra konfidenciali informacija, DVS programoje būtina uždėti varnelę langelyje „Konfidencialus”.

--

 

Juditos Grigelytės (vz.lt) nuotrauka.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?