Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) baigė beveik 2 metus trukusio projekto „Geresnis socialinis dialogas – geresnės darbo sąlygos“, skirto socialinio dialogo stiprinimui, įgyvendinimą. Šis projekto buvo finansuotas 2014-2021 m. Norvegijos programos „Socialinis dialogas – deramas darbas“ lėšomis, o įgyvendinti jį NPPSS padėjo Norvegijos profesinių sąjungų organizacija „Fagforbundet“ ir šios šalies savivaldos asociacija „KS“.
Projekte dalyvavo Ugniagesių gelbėtojų ir Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinių sąjungų, taip pat šių šakų darbdavių organizacijų – Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento ir Aplinkos apsaugos departamento – atstovai.
Projektas 2020 m. rugsėjį prasidėjo Įžanginiais mokymais, kuriuose buvo apžvelgta socialinio dialogo Lietuvoje būklė, opiausios problemos, galimi jų sprendimo būdai. Vėliau projekto dalyviai atskirose mokymų sesijose jau gludino komunikacijos, derybų, konfliktų sprendimo, lyderystės, strateginio planavimo įgūdžius. Iš viso buvo surengtos 9 mokymų sesijos, o projektą vainikavo dalies jo dalyvių kelionė į Norvegiją.
Projekto dalyviai jo metu turėjo galimybę semtis žinių iš Vilniaus universiteto Teisės fakulteto lektoriaus Martyno Ausčio, „Adizes instituto sertifikuotas vyr. konsultanto, šio instituto Lietuvos filialo vadovo dr. Virginijaus Kundroto, Vytauto Didžiojo universiteto Viešosios komunikacijos katedros profesorės Audronės Nugaraitės, viešosios įstaigos „Pozityvios sveikatos komanda” ekspertės psichologės Liepos T. Valandis, asmeninio augimo konsultanto Dariaus Pietario, taip pat buvusio ilgamečio NPPSS pirmininko Vladimir Banel.
Projekto įgyvendinimą koordinavęs Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos pirmininkas Miroslavas Gerasimovičius pabrėžia, kad ypač svarbu yra tai, jog projektas subūrė socialinius partnerius – darbuotojus, darbdavius.
„Sėkmingo socialinio dialogo esmė yra atvirumas ir bendravimas tarp skirtingose pozicijose esančių žmonių. Taip pat – kylančių problemų sprendimas, ieškant visiems priimtinų sprendimo būdų. Būtent todėl, padedami kolegų iš Norvegijos, nutarėme suburti ir profesinių sąjungų narius, ir įstaigų vadovus bei atstovus. Labai tikiuosi, kad mūsų vykdytos veiklos prisidės prie didesnio tarpusavio supratimo ir sklandesnio problemų sprendimo priešgaisrinės apsaugos ir aplinkos apsaugos sistemose”, – sako M. Gerasimovičius.
Iš viso projekte dalyvavo daugiau nei 160 žmonių – profesinių sąjungų ir darbdavių organizacijų atstovų. Tai – Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, Aplinkos ministerijai pavaldžių įstaigų pareigūnai ir darbuotojai, NPPSS ir jo šakinių organizacijų (Lietuvos pasienio pareigūnų, Viešojo saugumo pareigūnų ir Lietuvos policijos darbuotojų profesinių sąjungų) atstovai.