Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
NPPSS: viešojo saugumo pareigūnams turi būti deramai atlyginama už papildomų funkcijų atlikimą
2023-03-28

Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) kreipėsi į Viešojo saugumo tarnybą dėl šios tarnybos pareigūnų pasitelkimo vykdant policijai priskirtas užduotis ir funkcijas. 

 

Anot pareigūnų interesams atstovaujančios organizacijos, viešojo saugumo tarnybos pareigūnui yra dažnai pasitelkiami padėti policijai užtikrinti, pavyzdžiui, viešąją tvarką ar eismo saugumą.

 

„Toks pasitelkimas yra ilgalaikis ir skirtas atlikti kasdienines funkcijas, o tai reiškia, kad jis neatitinka Viešojo saugumo tarnybos tarnybos tikslų. Tarnybos nuostatuose aiškiai įvardinama, jog jos paskirtis yra yra atkurti ir užtikrinti viešąją tvarką ypatingų ir ekstremalių situacijų atvejais, o karo metu ginkluotųjų pajėgų sudėtyje ginti Lietuvos valstybę bei atlikti kitas įstatymų nustatytas funkcijas. Vadinasi, viešojo saugumo pareigūnai galėtų būti pasitelkiami į pagalbą kitoms teisėtvarkos įstaigoms, tačiau tik esant ypatingoms situacijoms“, – sako NPPSS pirmininkas Saulius Džiautas. 

 

Pasak jo, šiems pareigūnams pavedus atlikti jiems nepriskirtas funkcijas, didėja jų darbo krūvis, už kurį pareigūnams turi būti deramai atlyginama. „Akivaizdu, kad netiesiogines funkcijas vykdantiems pareigūnams turi būti mokamos atlyginimų priemokos. Kaip ir už, pavyzdžiui, darbą švenčių, poilsio dienomis, nakties metu, viršvalandinį darbą, darbą budėjimų metu“, – teigia S. Džiautas.

 

NPPSS prašo Viešojo saugumo tarnybos pateikti informaciją apie veiksmus, kurių tarnyba imsis siekdama išspręsti šią problemą.

 

--

 

vstarnyba.lrv.lt nuotrauka.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?