Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Policijos pareigūnai reikalauja politikų laikytis įsipareigojimų
2024-03-21

Lietuvos policijos darbuotojų profesinė sąjunga (LPDPS) kreipėsi į Vidaus reikalų ministeriją, Vyriausybę, o taip pat šalies Prezidentą dėl policijos pareigūnų tarnybinės veiklos vertinimų bei nepakankamo sistemos finansavimo. Pareigūnų interesams atstovaujančios profesinės sąjungos atstovų nuomone, nepakankamas finansavimas lemia, kad nepriekaištingai savo pareigas atliekantys pareigūnai nėra tinkamai įvertinami ir motyvuojami, o tai sąlygoja nusivylimą tarnyba bei valdžios sprendimais.

 

„Ministerijos atstovai ne kartą kalbėjo, kad naujosios Vidaus tarnybos statuto pataisos iš esmės skirtos pareigūnų motyvacijai didinti, pritraukti naujus pareigūnus ir išlaikyti esamus tarnyboje, ypač daug dėmesio skiriant darbo užmokesčio sistemos tobulinimui ir jo didinimui. Visgi realybėje to nėra, o mes matome nemažai situacijų, kuomet pareigūnų tarnybinė veikla nėra vertinama taip, kaip turėtų būti, matyt, siekiant sutaupyti vieną ar kitą eurą“, – sako LPDPS pirmininkė Ineta Kursevičienė. 

 

Vidaus tarnybos statutas įsigaliojo šių metų pradžioje, tačiau iki šiol nėra priimti visi jo įgyvendinimui būtini poįstatyminiai teisės aktai. 

 

„Štai tokiame fone tarnybiniai vertinimai ir vyksta. Pareigūnų veikla vertinama visose įstaigose, tačiau poįstatyminis teisės aktas, reglamentuojantis tarnybinės veiklos vertinimo procedūras, nepriimtas iki šiol. Tai nėra normalu“, – teigia LPDPS pirmininkė.

 

Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS), kurio nare yra LPDPS, 2023 m. spalio mėnesį kreipėsi į Seimą dėl numatomo 2024 metų statutinių įstaigų finansavimo. Vienas iš NPPSS prašymų buvo Policijos departamento minimaliems poreikiams skirti 6,6 milijonų eurų. Visgi šis pareigūnų prašymas išgirstas nebuvo.

 

„Būtina nedelsiant imtis priemonių dėl papildomo finansavimo skyrimo, kad būtų patenkinti minimalūs Policijos departamento poreikiai. Finansų ir Vidaus reikalų ministrės viešai deklaravo, kad visiems vidaus reikalų pareigūnams 2024 m. atlyginimas padidės vidutiniškai 108 eurais. Tačiau su esamu finansavimu atlyginimai pareigūnams tiek kilti negali, didėjimas yra, bet gerokai mažesnis nei buvo kalbėta ir nepadengia infliacijos“, – pasakoja I. Kursevičienė.

 

LPDPS reikalauja politikų laikytis duotų įsipareigojimų: sutvarkyti reikiamą teisinę bazę, o taip pat užtikrinti finansavimą įsipareigojimų vykdymui.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?