Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profesinės sąjungos ir AAD vadovų susitikime – dėmesys darbuotojų vertinimams
2024-01-19

Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinė sąjungos (LAASDPS) filialo Aplinkos apsaugos departamente atstovai šią savaitę susitiko su Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos (AAD) vadovybe.

 

„Prioritetinis susitikimo klausimas – eiliniai vertinimai įstaigoje. Turime patvirtintą naują atlygio politiką, siekiame, kad minimali mėnesinio darbo užmokesčio riba atskaičius mokesčius būtų 1000 eurų. Todėl būtina numatyti vertinimų gaires, kad būtų sudarytos kuo objektyvesnės sąlygos įvertinti darbuotojus pagal jų nuopelnus ir veiklos rezultatus. Labai svarbu, kad šiemet gautas didesnis finansavimas darbo užmokesčio fondui būtų tikslingai paskirstytas, o darbuotojai tinkamai motyvuoti“, – teigia Vaidas Laukys, LAASDPS pirmininkas.

 

Profesinės sąjungos vicepirmininkė Dijana Rupeikienė pažymi, kad vertinimų gairės turėtų būti orientuotos į mažiausią atlyginimą gaunančius darbuotojus ir į darbuotojus, turinčius didesnį darbo krūvį.

 

„Taip pat susitikime buvo keliamas klausimas dėl galimo tarpvalstybinių atliekų vežimų funkcijų perdavimo Aplinkos apsaugos departamentui bei tam reikalingų žmogiškųjų ir materialinių resursų“, – sako D. Rupeikienė.

 

Sutarta, kad departamento vadovybė informuos socialinius partnerius apie galimus pokyčius ir pateiks paskaičiavimus, kiek papildomo finansavimo reikėtų naujoms funkcijoms vykdyti. 

 

LAASDPS taip pat inicijavo diskusiją dėl Lietuvos Aukščiausiojo Teismo 2023 m. gruodžio 20 d. nutarties, kurioje buvo sprendžiama dėl darbo teisės normų, reglamentuojančių darbo ir poilsio laiką, pasyvųjį budėjimą ne darbovietėje ir jo apmokėjimą, aiškinimo ir taikymo. Tai labai svarbus ir opus aplinkosaugininkams klausimas, keliantis daug pagrįstų dvejonių dėl pasyvaus budėjimo taikymo, jo perspektyvos. Profesinė sąjunga kviečia AAD į platesnę diskusiją šiuo klausimus, tam, kad situacija būtų detaliai išanalizuota ir priimti savalaikiai sprendimai.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?