Pagalba
3550
narių
6
organizacijos
Pagalba
Varėnos rinktinė mini 20-metį: profsąjungos ragina spartinti tarnybos pažangą
2017-11-14

Praėjusią savaitę vykusiame Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos rinktinės 20 metų įkūrimo minėjime dalyvavę profesinių sąjungų atstovai akcentavo pareigūnų pasirengimo ir aprūpinimo svarbą.

 

Renginio metu buvo parodytas video reportažas, atspindintis, kaip rinktinė atrodė įsikūrimo pradžioje ir kaip atrodo dabar. Per tuos metus įvyko didžiuliai pokyčiai, šiuo metu visa Valstybės sienos apsaugos tarnyba reorganizuojama, jos funkcijos –  centralizuojamos (plačiau apie tai skaitykite: VSAT pristatė 2018 m. struktūrinius pokyčius).

 

„Sieną saugojom su arkliais, dviračiais, mopedais neturėjome tinkamos amunicijos ir kitų priemonių, nebuvo profesinių sąjungų, ginančių pareigūnų interesus. Per dvidešimt metų daug kas pasikeitė, tačiau rūpesčių vis dar turime: būtina atnaujinti automobilių parką, aprūpinti pareigūnus ginkluote, amunicija, uniformomis ir kitomis darbui būtinomis priemonėmis, didinti darbo užmokestį.


Nusikalstamas pasaulis vis tobulėja, naudoja vis modernesnes priemones, išranda intelektualius sukčiavimo būdus. Reikia spartinti pasienio apsaugos pažangą ir didinti technologinį pranašumą prieš nusikaltėlius“, - sakė Lietuvos pasienio pareigūnų profesinės sąjungos pirmininkas V. Banel.

 

Anot jo, bėgant metams, keičiasi iššūkiai, su kuriais susiduria pareigūnai, tačiau visos rinktinės privalo būti pasirengusios. Nepaisant to, kad Seimo komitetams siūloma išskirtinai didinti Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnų atlyginimus (plačiau apie tai skaitykite: Socialinių reikalų ir darbo komitetas vieningai pritarė pareigūnų atlygio didinimui), profesinės sąjungos ragina nepamiršti ir pareigūnų aprūpinimo.

 

Pabaigoje V. Banel pareigūnams ir vadovybei palinkėjo daugiau pozityvo ir aktyvaus dalyvavimo pokyčių procese. „Rinktinės įsikūrimo pradžioje niekam nerūpėjo pareigūnų nuomonė, jų interesų niekas neatstovavo. Per dvidešimt metų iš esmės pasikeitė požiūris į iniciatyvius ir idėjų turinčius pareigūnus: dabar savo siūlymus pareigūnai gali teikti visais lygmenimis – nuo tiesioginio vadovo iki Vidaus reikalų ministro. Pasikeitė ir kylančių nesutarimų sprendimas – profesinės sąjungos kartu su rinktinių, VSAT vadovybe problemas stengiasi spręsti neteisminiu keliu”.

 

Ne mažiau svarbu, anot profesinių sąjungų, nepamiršti elementaraus žmogiškumo ir kasdienėje tarnyboje: nepraeiti pro kolegą, kuriam reikia pagalbos ar paguodos žodžio, gerbti, girdėti ir matyti vieni kitus. Šitų dalykų, anot V. Banel nenupirksi nei už „Programą 1000“, nei už jokius kitus pinigus.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?